Poszukiwanie źródła problemu – warsztat z Natalią Jażdżewską

Dlaczego to się wydarzyło?
czyli jak szukać prawdziwego źródła

Idąc za głosem Simona Sinka Start With Why poszukamy czynnika powodującego wyzwania. Pomoże nam do tego narzędzie 5xdlaczego. Z pozoru niepozorne, ale diabelsko skuteczne.

Prowadzący warsztat:
Natalia Jażdżewska

Jak oddzielać opinie od faktów przy poszukiwaniu przyczyn problemu?

Które informacje wskazują na źródło problemu? Czy wszyscy interesariusze patrzą na te same dane?

Jak używać narzędzia „5xDlaczego” by odkrywać powody, które są głębiej ukryte?

Czy niektóre wyzwania wyglądają jak góra lodowa? W jaki sposób zanurkować do faktycznego źródła?

W jaki sposób priorytetyzować przyczyny źródłowe, aby szybko wyeliminować problem, który chcesz rozwiązać?

Jak zaplanować najbardziej wartościowe działania? Kiedy możemy przejść do następnego zadania?

Start with Why, jak mawia Simon Sinek.

Duża część działań biznesowych to reakcja na efekty. Czasami prawdziwa wartość to zainwestowanie czasu i dokopanie się do prawdziwego źródła.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których odpowiednio zadając pytanie ,,Dlaczego”, nauczysz się identyfikować miejsce lub działania, które wywołują problemy.

Czynników, które powodują trudne sytuacja w pracy może być bardzo dużo. Jak w chaosie pracy i nurcie codziennych obowiązków sprawić, by ludzie zamiast szybko, biegali z pełnymi taczkami.

W Lean Management mamy sposób na to, jak znajdywać faktyczne przyczyny problemów. A gdy zostaną namierzone, to już 50% pracy za nami. Pozostaje „tylko” przejść do działania.

Podczas warsztatów poznasz uniwersalne narzędzie „5xDlaczego” – a dzięki temu dowiesz się, jak dojść do przyczyn źródłowych problemów, pojawiających się w projektach. Przy okazji dowiesz się, dlaczego warto znać metodę Problem Solving i jak możesz wykorzystać ją na co dzień w pracy.

Jak będzie wyglądał warsztat

• Wprowadzenie w temat przez prowadzącego (15 min.)
  • Warsztat w 3-5 osobowych grupach na konkretnym case study przygotowanym przez prowadzącego (45 min)

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

PROWADZĄCA WARSZTAT: Natalia Jażdżewska

PROWADZĄCA WARSZTAT

Natalia Jażdżewska

Praktyk i mentor Lean Management

Praktyk, Trener i Mentor Lean Management z 11 letnim doświadczeniem. Wspierająca rozwój Lean Six Sigma w sektorze produkcyjnym z branży tj.: elektronicznej, motoryzacyjnej, FMCG oraz w sektorze TSL.

Obecnie związana usługami finansowymi. Współzałożycielka Fundacji Lean Education, rozwijającej młodzież w wieku 13-19 lat w lean thinking.

Właścicielka startupowej firmy edukacyjnej PATH- Szkoła Doskonalenia.

12 maili w roku

Newsletter – Kopalni Biznesu

• Zaproszenie na spotkania online z praktykami w formie wywiadów, webinarów i warsztatów
  • Sprawdzone narzędzia gotowe do wykorzystania w pracy
  • Wartościowe wydarzenia i event
  • Oferty pracy ciekawych pracodawców

Dołącz do społeczności praktyków

Masz pytania?

Dołącz do grupy i zobacz jak to wygląda lub zapytaj nas przez czat.