Jak użyć niezadowolenia, by przeprowadzić skuteczną zmianę? – Warsztat z Anną Radzikowską

Jak użyć niezadowolenia,
by przeprowadzić skuteczną zmianę?

Zidentyfikuj i wykorzystaj trzy niezbędne elementy zmiany ewolucyjnej. Odwróć początkową niechęć na korzyść realizowanego projektu.

Prowadząca warsztat:
Anna Radzikowska

Stressor,
czyli co nas boli

Jak znaleźć żródła niezadowolenia?
Jak zidentyfikować, które
z nich są kluczowe
dla zmiany i rozwoju?

Mechanizm refleksji, czyli przeglądamy
się w lustrze

Skąd czerpać informację zwrotną i jak jej użyć?
Czy tylko ludzie do nas mówią? Jak wykorzystać pętle zwrotne
z otoczeniem.

Akt przywództwa,
czyli „zróbmy coś
z tym wreszcie!”

Dlaczego narzekanie nie wystarcza? Jak wykorzystać niezadowolenie i „lustro” do zdefiniowania pragmatycznych działań? Co pokazywać przełożonym?

Jak użyć niezadowolenia, by przeprowadzić skuteczną zmianę?

W każdej firmie realizowane są projekty, które mają zmienić stan obecny, na zaplanowany. Ale rzadko się słyszy, żeby druga strona podchodziła z entuzjazmem do dodatkowej pracy.

Dlaczego tak jest?

Jako ludzie potrafimy się szybko przystosować do różnych sytuacji. Co ma swoje dobre i złe strony. Jednocześnie zdecydowana większość z nas nie przepada za zmianami, bo wiążą się z niepewnością.

Tym bardziej w przypadku zmian w pracy, które zawsze oznaczają dodatkową pracę ponad codziennie realizowane obowiązki. I przecież trudno się tej sytuacji dziwić.

Co w takim przypadku możemy zrobić, żeby ten fakt wykorzystać na naszą korzyść? W jaki sposób zarządzić niechęcią i niezadowoleniem? Czy to możliwe?

Jak będzie wyglądać warsztat

• Wprowadzenie w temat przez prowadzącą (15 min.)
  • Warsztat w 3-5 osobowych grupach na konkretnym case study przygotowanym przez prowadzącego (45 min)

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

PROWADZĄCA WARSZTAT: Anna Radzikowska

PROWADZĄCA WARSZTAT

Anna Radzikowska

Kanban Trainer

Akredytowana trenerka i certyfikowany coach z wieloletnim doświadczeniem w obszarze finansów, szkoleń i zarządzania projektami.

Prowadzi szkolenia z ramienia David J. Anderson School of Management, gdzie współpracuje z autorem i pionierem Metody Kanban.

Produkt Menadżerka Kanban Maturity Model oraz serwisu KMM.Plus, który wspiera rozwój i pracę coachów Metody Kanban.

Specjalizując się w pracy z produktem, przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie każdemu, kto pragnie nauczyć się, jak dostarczać maksimum wartości klientowi.